yesidowedding.pl

Blog tematyczne o weselu, modzie i urodzie.

Uroda

Czy dokuczają Ci przetłuszczające się włosy? Jest na to sposób

Czy dokuczają Ci przetłuszczające się włosy? Jest na to sposób

Włosy, które wyglądają na przetłuszczone, nie dodają uroku i źle się układają. Nadmierne wydzielanie sebum jest przyczyną tłustych włosów. Jak zrobić, aby usuwać nadmiar tłuszczu z włosów i utrzymać je w dobrej kondycji? Czy są jeszcze inne przyczyny takiego stanu włosów? Przeczytaj i zobacz, co można zrobić w takiej sytuacji.

Czym wyróżniają się przetłuszczone włosy?

Włosy, które po kilku godzinach od umycia są przetłuszczone, mają skłonności do nadmiernego wydzielania sebum. Zazwyczaj są one błyszczące przy skórze głowy i mogą się sklejać. Takie włosy są płaskie i przyklapnięte, a także wysuszone na końcach. Pasma są wtedy cienkie i osłabione. Charakterystyczne są także włosy tłuste u samej nasady. W takiej sytuacji należy zbadać poziom hormonów. Czy można zapobiegać tłustym włosom? Na pewno warto wybrać się na wizytę u dermatologa lub trychologa, który powinien wskazać przyczynę takiego stanu rzeczy. Oprócz tego kluczowe znaczenie ma odpowiednia pielęgnacja i używanie dedykowanych kosmetyków. O takie włosy jest trudniej zadbać, bo szybko stają się tłuste i oklapnięte. Wyglądają na zaniedbane i nie można używać do nich wieku kosmetyków, typu ciężkie pianki i lakiery, czy żele do włosów. 

Wybieramy kosmetyki do włosów przetłuszczających się

Kosmetyki do włosów tego rodzaju nie mogą nadmiernie obciążać głowy i muszą gruntownie ją oczyszczać. Takie składniki o aktywnym działaniu, jak na przykład aminokwasy, regulują wydzielanie sebum i dodają włosom nawilżenia. Dzięki temu można oczyścić zarówno skórę głowy, jak i same włosy. Aminokwasy przyciągają zanieczyszczenia i przywracają skórze naturalną równowagę. Kosmetyki z glinką także są bardzo przydatne, bo utrzymują efekt orzeźwienia przez długi czas i mają bardzo dobre właściwości myjące. Warto szukać także ceramidów w składzie takich kosmetyków, bo mają właściwości spajające włosy od wewnątrz. Łuski włosów są wtedy wygładzone, a dzięki temu zatrzymują wilgoć i są lepiej nawilżone. A dodatkowo jakie są sposoby na przetłuszczające się włosy? Pamiętaj, że kosmetyki musza być lekkie, bez dodatków sztucznych dodatków.

Co jeszcze muszę wiedzieć o takim rodzaju włosów?

Istnieje szereg drobnych wskazówek, które pozwalają polepszyć wygląd włosów. Lepiej jest unikać spania z mokrymi włosami, które zatrzymują w sobie wilgoć na długo, a jest to obciążające dla włosów. Tak samo ważna jest higiena pościeli, czyli jej częsta zmiana, ze szczególnym uwzględnieniem poszewki na poduszkę. Jest to ważne tak samo dla włosów, jak i dla cery. Codzienne fryzury w przypadku włosów z tendencją do przetłuszczania się, powinny być luźne i swobodne, aby skóra mogła oddychać. Unikaj koków i ciasno spiętych włosów, a dzięki temu włosy będą mieć większy przewiew. Są to z pozoru drobnostki, ale stosowanie ich wszystkich pozwoli odnieść oczekiwane efekty. Oczywiście niektóre choroby skóry takie jak łojotokowe zapalenie skóry, mogą powodować nadmierne wydzielanie łoju i wtedy należy stosować specjalne kosmetyki do leczenia takiej przypadłości. Zwykłe kosmetyki nie będą wystarczające. 

Materiał zewnętrzny

Udostępnij