Jak są robione buty?

robimy_01.jpg
robimy_02.jpg

Jesteśmy dumni, że naszym znakiem rozpoznawczym jest Hand Made.

Zapewniamy nasze Klientki, że każda para, którą oferujemy jest wykonana ręcznie z najwyższej jakości komponentów a także przy wykorzystaniu
wysokogatunkowych skór. Dzięki temu możesz cieszyć się z zakupu przez wiele lat.

  heart.jpg 

Kopyta inaczej zwane odlewami, na których produkowane są przez nas buty przechodzą przez szereg testów w celu sprawdzenia czy ich tęgość i parametry wystarczą, aby zapewnić Paniom komfort noszenia butów przez cały dzień i noc ☺
Zatrudniamy tylko doświadczonych pracowników z wieloletnim stażem. Wykwalifikowani szewcy wkładają serce w każdą parę butów, jaką tworzą razem z nami. Buty są starannie formowane, aby następnie móc dodać ręcznie wszystkie dodatkowe elementy.
Nad każdą parą butów pracuje aż 10 osób, dzięki temu buty są tak niezwykle wygodne, a Ty możesz się cieszyć z komfortu ich noszenia przez długie lata.
marki.

Jak rodzi się YES I DO

Z pasją, starannością i dbałością o szczegóły. Tworzone w rękach wyspecjalizowanych rzemieślników, z najwyższej jakości materiałów.
Dopieszczane w nieskończoność, aż osiągną perfekcję godną marki YES I DO.

heart.jpg

Krok 1.

Zaczynamy od wykroju cholewki – najważniejszej części buta.
Każdy wzór cholewki posiada swoją formę.

heart.jpg

Krok 2.

Każdy fason i rozmiar buta to inna forma. Jej stworzenie wymaga wysokich kwalifikacji, dlatego w YES I DO zajmują się tym specjalnie wyszkoleni technolodzy. Forma musi pasować do kopyta, na którym będzie zaćwiekowana – nie można użyć formy z buta czółenka o obcasie 8-centymetrowym do stworzenia czółenka o obcasie niższym lub wyższym.

heart.jpg

Krok 3.

Ze skóry, z której wycięliśmy cholewkę, wycinamy również podszewkę, czyli wewnętrzną część cholewki. W YES I DO dbamy o najwyższą jakość materiałów, których używamy. Wybieramy zawsze skóry pierwszego gatunku. Nasze buty nigdy nie powstają z tańszych zamienników. Wiesz, co nosisz! Ze skóry wycinamy również wyściółkę (wkładkę).

heart.jpg

Krok 4.

Zanim cholewka przejdzie do etapu produkcji, trafia w sprawne ręce cholewkarza – osoby, która zszywa poszczególne elementy cholewki (ich ilość zależy ściśle od fasonu buta), a potem poddaje cholewkę procesowi metkalowania, czyli wszycia między warstwy skóry metkalu, materiału usztywniającego cholewkę.

heart.jpg

Krok 5.

Następnie przechodzimy do formowania kształtu przyszłego buta na specjalnym kopycie. Większość naszych kopyt sprowadzamy z Włoch. Każdy rozmiar i fason buta wymaga zastosowania innego kopyta. Buty o okrągłych noskach i noskach
spiczastych, buty o różnych wysokościach obcasa – każdy formowany jest indywidualnie.

heart.jpg

Krok 6.

Kolejny etap to ćwiekowanie buta, czyli naciąganie cholewki na kopyto za pomocą gwoździ i kleju. Między kopytem a cholewką znajduje się podpodeszwa, potocznie nazywana brandzlem. Brandzel wykonuje się z elastycznego materiału, a dzięki zastosowaniu gąbki na całej jego długości, buty będą wygodne jak bamboszki

heart.jpg

Krok 7.

Cholewkę wygrzewamy na specjalnych podgrzewaczach.

heart.jpg

Krok 8.

Teraz przystępujemy do szlifowania. Ścieramy nadmiar skóry, aby but był cienki i delikatny.

heart.jpg

Krok 9.

Spód smarujemy klejem i pozwalamy mu dobrze wyschnąć, zanim doczepimy go do buta.

heart.jpg

Krok 10.

Obcas najpierw przybijamy ręcznie, a potem na specjalnej maszynie dociskamy go do buta, żeby został na swoim miejscu
do końca świata i jeden dzień dłużej.

heart.jpg

Krok 11.

Na koniec but trafia do działu oczyszczenia, gdzie z pomocą specjalnych szczotek i preparatów poddawany jest czyszczeniu zewnętrznemu, np. z pozostałości po kleju.

heart.jpg

Krok 12.

A oto Twoja szczęśliwa dwunastka!
Wklejamy logo YES I DO na wyściółce buta, opisujemy go i oznaczamy piktogramami, abyś za chwilę mogła otworzyć pudełko
ze swoją wymarzoną parą butów i westchnąć z zachwytu!