yesidowedding.pl

Blog tematyczne o weselu, modzie i urodzie.

ModaŚlub i wesele

Jak się ubrać jako świadek na wesele?

Jak się ubrać jako świadek na wesele?

Świadek pełni jedną z najważniejszych funkcji na ślubie. Jego zadaniem jest wspieranie Pary Młodej, a szczególnie Pana Młodego, w trakcie całej uroczystości, pomoc w planowaniu i przygotowaniach, zbieranie od gości prezentów czy wygłoszenie toastu lub przemowy podczas imprezy weselnej. Jeśli jesteśmy świadkiem, oznacza to, że Pan Młody uważa nas za jedną z najważniejszych osób w swoim życiu – powinniśmy więc stanąć na wysokości zadania i w tym szczególnym dniu prezentować się doskonale. Jak na wesele powinien ubrać się świadek?

Świadek na weselu musi wyglądać doskonale

Wszyscy wiemy, że weselne kreacje gości nigdy nie powinny przyćmić Pary Młodej. Szczególnie to tyczy się świadka, którego główną rolą jest upewnienie się, że tego dnia nic nie zaskoczy Pana Młodego i wszystko pójdzie zgodnie z planem. Ponadto świadek zwykle znajduje się blisko Pary Młodej – stoi obok, by odbierać od gości prezenty i koperty z pieniędzmi, siedzi koło Pana Młodego przy stole. Logiczną konsekwencją tego jest fakt, że świadek bardzo często pojawia się na ślubnych fotografiach. Musi więc zawsze prezentować się szykownie, a elegancją swojego stroju powinien stanowić przykład dla innych. Cokolwiek innego niż garnitur poza pojedynczymi przypadkami mniej formalnych imprez nie wchodzi więc w grę. Jak dobrać idealny strój dla świadka?

Co powinien ubrać świadek na wesele?

Póki Para Młoda nie zadecyduje o innym dress codzie, klasyczne połączenie koszuli, spodni garniturowych i marynarki jest zwyczajnie nie do pobicia. Dobrze dobrany męski garnitur wygląda doskonale i jest podstawą szafy każdego mężczyzny – sprawdzi się na przeróżne okazje, począwszy od wyjścia do teatru czy restauracji, poprzez szereg różnych celebracji, takich jak chrzciny czy właśnie śluby, aż po bycie standardowym uniformem pracownika korporacji. Jeśli więc zbliża się ślub, na którym masz być świadkiem, a Ty wciąż nie posiadasz garnituru, czas najwyższy zdecydować się na zakup. Chociaż najlepsze będą zawsze garnitury szyte na miarę, nie każdy może pozwolić sobie na taki koszt, zwłaszcza, jeśli jest to zakup last-minute.

Zwykły gotowy garnitur kupiony w sklepie z ewentualnymi poprawkami wykonanymi przez krawca będzie zwykle o wiele tańszy, a również sprawdzi się doskonale. Na jaki garnitur powinien zdecydować się świadek? Przede wszystkim pasujący do kreacji Pana Młodego. Naszym zadaniem nie jest wyróżnić się z tłumu zbytnią ekstrawagancją – kolorowe bądź bardzo wzorzyste garnitury lepiej zostawić na inną okazję. Klasyczny i sprawdzony jednolity garnitur w ciemnym odcieniu lub garnitur w elegancki, prosty wzór, taki jak pasy bądź delikatna krata, będzie tutaj najlepszym wyborem. To właśnie barwa marynarki i spodni będzie decydowała o kolorze pozostałych elementów naszego stroju, toteż dobierając swój garnitur najlepiej mieć to na uwadze. Mężczyźni zwykle decydują się na czarny, szary bądź granatowy garnitur – wszystkie te trzy opcje kolorystyczne będą doskonałym wyborem dla świadka. Jeśli chodzi o koszulę, to tradycja nas nie zawiedzie – biała zapinana koszula, najlepiej z mankietami na spinki, będzie pasować do każdego garnituru. Skoro podstawowy strój świadka mamy już za sobą, to pora pomyśleć o dodatkach.

Zobacz także: Buty do zielonej sukienki na wesele – jakie wybrać?

Dodatki dla świadka na wesele

Akcesoria spinają naszą ślubną kreację w całość, nie należy więc traktować ich jako coś nieznaczącego, na co nie trzeba w ogóle zwracać uwagi. Wręcz przeciwnie – niewłaściwie bądź niechlujnie dobrane dodatki mogą zepsuć całą resztę naszego eleganckiego stroju. Pytaniem dręczącym wielu panów w przypadku okazji pokroju ślubu i wesele jest odwieczny problem: lepszy będzie krawat, czy raczej muszka do garnituru? Jak często bywa w przypadku tego typu dylematów, najprostszą i najbardziej bezpośrednią odpowiedzią będzie – to zależy. Krawat to ponadczasowy męski dodatek, wraz z marynarką i koszulą tworzy wręcz doskonały tercet.

Muszka dla wielu wydaje się opcją bardziej ryzykowną, potrafi jednak dodać naszej kreacji dodatkowego poziomu szyku i klasy, której nie powstydziłby się sam James Bond. Dobór akcesoriów jest doskonałą okazją na dodanie reszcie swojego stroju nieco kolorytu i pozwolenie sobie na nieco popuszczenie wodzy fantazji – pasiaste krawaty, kolorowe muchy czy ozdobne spinki do mankietów pozwalają nam przelać nieco siebie, swoich gustów i wrażliwości w pozornie prostą i jednolitą kreację. Oryginalne muchy i krawaty są wśród mężczyzn coraz popularniejsze i również świadek może pozwolić sobie nieco „zaszaleć” w tym departamencie. Najważniejsze jest dobranie typu i koloru akcesorium do naszego garnituru – zwykle powinno mieć kontrastujący kolor i krojem pasować do reszty stroju.

Materiał zewnętrzny

Udostępnij