Znajdź nas:

BLOG ŚLUBNY

Wielkanocne „TAK”

16 | 04 | 2017
welkanoc

Niedziela Wielkanocna to jeden z najważniejszych dni w Kościele Katolickim. Jest to też pierwszy dzień, w którym po wyciszającym okresie Wielkiego Postu można brać ślub i się weselić. Nieoficjalnie uznaje się tę datę za początek sezonu ślubnego.

 

Wiosenny klimat, ciepła, rodzinna, radosna atmosfera – to wszystko sprawia, że śluby wielkanocne cieszą się niesłabnącą popularnością. Co prawda najwięcej ślubów odbywa się latem, mają na to wpływ oczywiście względy pogodowe, ale tych wiosennych nie brakuje. Dawniej wierzono, że ślub w świątecznym okresie zapewnia nowożeńcom wielkie szczęście.

Źródło: Pinterest

 

Podczas Wielkanocy w wyjątkowy sposób podkreśla się znaczenie symboli religijnych. Ozdabia się je ogromną ilością kwiatów, by wyglądały radośnie i imponująco. Warto o tym pamiętać przygotowując ołtarz na uroczystość zaślubin.

Źródło: Pinterest

 

Niecodzienny nastrój Świąt Wielkiej Nocy jest niezwykle wdzięczny i efektowny, zapewne za sprawą charakterystycznych elementów (pisanki, zajączki, baranki), warto więc uczynić z niego temat przewodni przyjęcia weselnego. Sposobów na to jest nieskończenie wiele. Nam najbardziej przypadły do gustu pastelowe i rustykalne propozycje.

 

Pastelowe, wielkanocne wesele

Źródło: Pinterest

 

Rustykalne, wielkanocne wesele

Źródło: Pinterest

Czytaj też