Znajdź nas:

BLOG ŚLUBNY

SUKNIE ŚLUBNE – NAJWAŻNIEJSZE TRENDY 2017

08 | 02 | 2017
suknie ślubne

TOP 5

 

OFF THE SHOULDER

Dekolt „carmen” zdecydowanie skradł kobiece serca. Nie mamy wątpliwości, że ten niezwykle zmysłowy i romantyczny trend zagości w modzie ślubnej na wiele sezonów, od dwóch lat niezmiennie pojawia się bowiem w ślubnych kolekcjach. Trzeba też przyznać, że wraca jak boomerang, szalały już na jego punkcie fashionistki z lat ’70 i ’90. Ten typ dekoltu ma wiele odsłon, możesz zdecydować się na urocze falbanki w stylu boho, melancholijne koronki lub proste, klasyczne cięcia. Odkryte ramiona są wyjątkowo uwodzicielskie, odsłaniają odrobinę ciała, ale nie powodują wrażenia nagości. To propozycja na każdą porę roku i na każdą figurę, trzeba jedynie dobrać odpowiedni krój sukienki.

Źródło: Instagram

 

POD SZYJĘ

Kobieta zmienną jest! Nie zapominają o tym kreatorzy mody, którzy zaraz obok kreacji z odsłoniętymi ramionami proponują te z mocno zabudowanym dekoltem. To wyjątkowo eleganckie rozwiązanie może być samo w sobie ozdobą sukni ślubnej, a jego misterne zdobienia mogą spokojnie zastąpić biżuterię. Temu nieprzeciętnemu detalowi nie można odmówić uroku, ale trzeba przyznać, że jest to propozycja bardzo wymagająca. Zdecydować się na nią mogą tylko Panny Młode o długich szyjach, smukłych ramionach i niezbyt pokaźnych biustach.

Źródło: Instagram

RĘKAWY DZWONY

To kolejny powracający ślubny trend, owocny plon niesłabnących na sile inspiracji stylem boho. Imponujące zakończenia rękawów przynoszące na myśl królewskie szaty podkreślą majestatyczny charakter ceremonii ślubnej, a do tego świetnie prezentują się w tańcu. Można pokusić się o stwierdzenie, że to swego rodzaju wersja „sukni księżniczki”, tylko w tym przypadku nie imponuje ona swoim dołem, a niepozornym zazwyczaj rękawem. Wśród niezliczonych propozycji znajdziemy wersje tiulowe, koronkowe i te z kokieteryjnymi falbanami.

Źródło: Instagram

 

NUDE

Jeśli nie biel to …? To przede wszystkim nude! Pod tym tajemniczym określeniem, które oznacza po prostu nagą skórę, kryje się wiele odcieni. Wpisują się w ten trend zarówno barwy beżu, brzoskwini jak i pudrowego różu. I tu uwaga – drogie Panny Młode, nie dajcie sobie wmówić, że to propozycje tylko dla wybranych. Na nude wersję sukni ślubnej może zdecydować się każda z Was, wystarczy wybrać kreację w odpowiedniej tonacji. Cieliste barwy funkcjonują w modzie ślubnej od wielu sezonów i z każdym rokiem ich popularność przybiera na sile. To niebanalny wybór, który pozwoli jednak zachować wrażenie lekkości i wytworności. Ślubne propozycje w odcieniach nude to przede wszystkim zwiewne tiule, które idealnie komponują się ze złotymi dodatkami.

Źródło: Instagram

 

ARCHITEKTONICZNE INSPIRACJE

Coco Chanel „Moda to architektura: wszystko jest kwestią proporcji”.

Nawiązania do architektury w przypadku mody ślubnej są co prawda przemycane w bardzo dyskretny sposób, ale nie umknęły naszej uwadze. Kształt, struktura i proporcje to podstawy tego trendu. Oprócz oryginalnego kroju, delikatnie futurystycznych form warto również zwrócić uwagę na fakturę materiału, w tym przypadku będą to głównie geometryczne detale i plisy. To propozycje dla odważnych, nowoczesnych Panien Młodych.

Źródło: Instagram

 

* COŚ EKSTRA

FLORAL – KLASYKA W NOWYM WYDANIU

Z motywami kwiatowymi mamy do czynienia każdego roku. W tym sezonie jednak kwiaty już nie ukrywają się nieśmiało w delikatnej koronce, a odważnie grają pierwsze skrzypce.

Źródło: Instagram

 

 

Czytaj też