Znajdź nas:

BLOG ŚLUBNY

ŚLUB ZIMĄ vs ŚLUB LATEM

08 | 02 | 2017
panna młoda ze świadkowymi

 

Pierwszą decyzją z jaką przyjdzie się Wam zmierzyć przy okazji planowania ślubu będzie wybór odpowiedniej daty. Porównujemy dla Was dwie przeciwstawne pory roku. Do tematu podchodzimy jednak wyjątkowo – podkreślamy tylko pozytywne strony 🙂

 

ŚLUB ZIMOWY

Chłód można lubić mniej lub bardziej jednak zdecydowanym plusem zimowej pogody jest to, że wiemy czego się spodziewać, a to daje możliwość opracowania konkretnego planu. Jeśli więc marzysz o bajecznym ślubie rodem z Krainy Lodu (przecież nie tylko małe dziewczynki kochają Elsę), weź pod uwagę pozytywne strony, a jest ich wiele. Przede wszystkim terminy są bardziej dostępne. Ułatwia to organizację tak dużego przedsięwzięcia, przy którym trzeba zgrać ze sobą wiele elementów. Drugim zdecydowanym plusem są niższe ceny usług. Poza sezonem ślubnym (liczonym standardowo od maja do września) nie tylko na wynajęciu sali weselnej można zaoszczędzić. Większość fotografów, wizażystów i florystów również inaczej wycenia śluby w zimowym okresie (wyjątkiem jest czas świąteczno-sylwestrowy), różnice te mogą wynosić od 20% do 50%. Ślub zimą na pewno będzie niezwykłym przeżyciem. Ta wyjątkowa pora roku daje możliwość zorganizowania ciepłego, rodzinnego wydarzenia.

Niezależnie od tego czy przyjęcie będzie duże czy małe na pewno będzie ono bardzo klimatyczne. Wyjątkowym atutem będzie szybki zmierzch, pozwoli on na grę przytulnym oświetleniem. Świeczki, kocyki i leśne ozdoby są nie tylko urocze, ale też niezwykle modne. Idealnie wpisują się w tak ostatnio popularny trend „hygge”. Jeśli jesteś zwolenniczką ślubów w plenerze wybór zimowej daty nie musi Cię pozbawiać tej przyjemności. Co prawda czas spędzany na zewnątrz trzeba będzie ograniczyć, ale pora roku wcale nie przeszkodzi w urządzeniu pięknej ceremonii w zimowej scenerii. Z kolei gościom na pewno spodobają się tradycyjne, integrujące zimowe atrakcje takie jak kulig czy ognisko. Menu zimowego wesela też powinno być bardziej tradycyjne, w tym przypadku idealnie sprawdzi się nasza narodowa, polska kuchnia, a do tego rozgrzewające wina i miody. No i najważniejsze – zimowe wesela ze względu na swoją wyjątkowość na dłużej zapadają w pamięci.

Źródło: Pinterest

 

 

ŚLUB LETNI

Słońce! To główny motyw wyboru ślubu latem, trzeba jednak pamiętać, że jeśli chcecie mieć gwarantowaną pogodę to musicie pomyśleć o bardziej egzotycznych kierunkach (wtedy możecie zdecydować się na przewrotność i wybrać na letni ślub zimową datę). Poza tym lekki, letni deszcz jeszcze nikomu nie zaszkodził, a niektórzy nawet wierzą, że krople z nieba w dniu ślubu to dobry omen. Największym plusem letniej ślubnej daty jest nieograniczona dowolność w wymyślaniu atrakcji i dekoracji. Możecie zdecydować się na romantyczne rustic/boho albo elegancki glamour. W przypadku ślubów latem „sky is the limit”. Najcieplejsza z pór roku daje możliwość urządzenia w plenerze nie tylko ceremonii ślubnej, ale też całego przyjęcia ogrodowego. Z tego wyjątkowego rozwiązana korzysta coraz więcej polskich par. W 2015 r. zmieniło się prawo, które teraz ułatwia zawarcie związku małżeńskiego w plenerze, a co za tym idzie uroczystość i zabawa mogą odbywać się w jednym miejscu, co jest niezwykle wygodne ze względów logistycznych.

Niezależnie od tego czy zdecydujecie się na plener czy wesele w zamkniętej przestrzeni musicie pamiętać, że wybór daty w środku sezonu ślubnego zobowiązuje do wcześniejszych działań. Wszystko trzeba rezerwować dużo wcześniej, szczególnie jeśli zależy Wam na jakości. Przede wszystkim sale weselne z minimum rocznym wyprzedzeniem (w miejscach, gdzie konkurencja w tym zakresie jest mniejsza nawet dwuletnim). Jednak bez paniki, ten problem również można obejść wybierając mniej popularny dzień np. czwartek. Z menu na letnim ślubie można naprawdę zaszaleć. Na stołach królować powinny lekkie potrawy, drób ryby, sezonowe warzywa i owoce a także orzeźwiające drinki, i koniecznie ożywcza woda. Letni ślub to przede wszystkim wolność i radość. To także sezon urlopowy, można więc liczyć na to, że wszyscy zaproszeni goście się zjawią.

Źódło: Pinterest

Czytaj też