Znajdź nas:

BLOG ŚLUBNY

ŚLUBNE KWIATY – GOŹDZIKI

11 | 03 | 2018

Goździki po latach złej sławy wracają do łask. Królują nie tylko na domowych stołach i instagramowych zdjęciach, ale też świetnie sprawdzają się jako ślubne dekoracje.

 

Jeszcze do niedawna goździki spychane były na kwiatowy margines, ponieważ kojarzyły się głównie z PRL-owską rzeczywistością, w której razem z rajstopami służyły za sztampowy podarunek na Dzień Kobiet. Na szczęście te niechlubne czasy mamy za sobą, a te niezwykle wdzięczne kwiaty wychodzą z cienia. Prawda jest bowiem taka, że to roślina o wyjątkowym znaczeniu, a takie właśnie powinny ze sobą nieść kwiaty ślubne. Starożytni Grecy nazywali goździk Boskim Kwiatem lub Kwiatem Zeusa (dios/deos anthos – boski kwiat, wolne tłumaczenie: kwiat Zeusa), jest on więc symbolem szczęścia i boskiej opatrzności, a ta niewątpliwie powinna towarzyszyć nowożeńcom w tym najważniejszym dla nich dniu.

Źródło: Pinterest

 

Wyjątkowej urody goździki doskonale funkcjonują solo, ale też świetnie odnajdują się w towarzystwie innych kwiatów. Szeroka gama kolorystyczna, w której występują, daje autorom ślubnych aranżacji duże pole do popisu. Można z nich stworzyć bajeczne kompozycje na ślubne stoły, wspaniałe bukiety, korsarze dla druhen, idealnie pasują także do męskiej butonierki.

Źródło: Pinterest

Czytaj też